تبلیغات
۩۞۩ اللهم عجل لولیک الفرج ۩۞۩ - مطالب مرداد 1389

۩۞۩ اللهم عجل لولیک الفرج ۩۞۩

♦ آخرین نوشته های من ♦

کدهای جاوا اسکریپت

نویسنده: محسن mohsen | پنجشنبه 21 مرداد 1389 ساعت 06:29 ب.ظ

 جستجو در وبلاگ با پیغام

 


 


باز کننده صفحه

پاسخ
 


مشخص کننده تعداد رجوع به صفحه

پاسخبرچسب‌ها: اسکریپت ،

نصب Mac OSX بر روی کامپیوتر

نویسنده: محسن mohsen | پنجشنبه 21 مرداد 1389 ساعت 06:23 ب.ظ

نصب Mac OSX بر روی کامپیوتر
 
 
مواد لازم(!!) :
CD های Mac OS X 10.0 , 10.2 , 10.3 (بستگی به خودتون داره که می خواهید کدوم رو نصب کنید) . یک عدد Hard Disk مجازی 3 گیگابایت برای نسخه های قبل از 10.3 و برای 10.3 ترجیحاً از از Hard Disk مجازی 6 گیگابایتی استفاده کنید . یک برنامه برای ساخت ISO از CD ها به عنوان مثال Blindwrite . وقت بسیار..!!

ساخت ISO از CD ها در Blindwrite :

1- CD اول را داخل CD/DVD Rom قرار دهید .
2- برنامه ی Blindwrite را اجرا کرده و در منوی سمت چپ گزینه ی Read را انتخاب کنید .
3- در قسمت Selection جلوی Source درایوی که CD در آن قرار دارد را انتخاب کنید .
4- در قسمت Destination نام و محل فایل ISO را که می خواهید بسازید مشخص کنید . (پسوند iso. را هم خودتان بزنید)
5- در قسمت Settings جلوی Profile گزینه ی ISO Image را انتخاب کنید .
6- بر روی دکمه ی Read (در پایین) کلیک کنید و منتظر بمانید تا ساخت فایل ISO از CD به پایان برسد .
7- اگر Mac OSX شما بیش از 1 CD دارد مانند 10,3 که 3 CD دارد مراحل بالا را برای CD های بعدی هم انجام دهید .

دریافت هارد دیسک مجازی:

بنابر انتخاب خود 3 گیگابایتی را از اینجا و 6 گیگابایتی را از اینجا اینجا دریافت کنید .

نکته1: حجم فایل های فشرده 3 و 5 کیلوبایت هست اما بعد از Extract توسط برنامه ای مانند Win Rar که از BZip2 پشتیبانی می کند حجم آنها به ترتیب 3 و 6 گیگابایت خواهد شد ! پس قبل از فشرده سازی از داشتن این مقدار فضای خالی مطمئن شوید .
نکته2: چون FAT32 برای هر فایل حجم حداکثر 4 گیگابایت را قبول می کند پس Hard Disk 6 گیکابایتی را باید در یک پارتیشن NTFS از حالت فشردگی خارج کنید .

دریافت و تنظیم خود برنامه (Pear PC):

اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید توصیه ی من دریافت نسخه ای است که JIT هم داشته باشد پس آن را از اینجا دریافت کنید .
پس از Extract کردن ، وارد Folder برنامه شده و فایل ppccfg.example را با یک برنامه ی ویرایشگر مانند Notepad باز کنید . و اما تنظیماتی رو که تغییرشون مهمه رو می نویسم (اینجا هرچی رو گفتم انتخاب کنید به این معناست که عبارت قبلی که اونجا بوده رو پاک کرده و عبارت جدید را به جاش تایپ کنید) .

تنظیم وضوع تصویر و عمق رنگ:
برای اینکار در جلوی ppc_start_resolution عدد مورد نظر را وارد کنید (ترجیحاً برای حداکثر سازگاری همان 4 را انتخاب کنید) . بر اساس جدول زیر:

0: (640x480x8 (indexed
1: 640x480x15
2: 640x480x32
3: (800x600x8 (indexed
4: 800x600x15
5: 800x600x32
6: (1024x768x8 (indexed
7: 1024x768x15
8: 1024x768x32

تنظیم redraw_interval_msec:
اگر این عدد 400 یا بالاتر باشد سرعت نصب سیستم عامل تا حد ناچیزی بالا می رود اما جلوه های تصویری و سرعت Cursor به طرز وحشتناکی کاهش پیدا می کنن و اگر اعصاب این کندی رو نداشتید اون رو 50 بگذارید .

تنظیم prom_bootmethod:
در این قسمت شما مشخص می کنید که آیا به صورت خودکار اولین پارتیشن Bootable رو Boot کنه یا بذاره خودتون انتخاب کنید و یا خودتون از قبل یک پارتیشن مشخص رو بهش بدید که هر دفعه با اون Boot بشه . برای Boot خودکار Auto رو انتخاب کنید و برای حالت انتخابی Select رو . برای حالت سوم هم Force رو بزنید که خود من نتونستم باهاش کار کنم شاید شما بتونید . توصیه ی من گزینه ی Select هست .

تنظیم نحوه ی عملیات Boot در سیستم عامل:
در جلوی prom_env_machargs و داخل "" می توانید سه حالت را انتخاب کنید . اولی "" است که Default خود سیستم عامل هست و عملیات Boot به صورت گرافیکی انجام میشه . دومی "v-" هست که عملیات نصب رو به صورت متنی مرحله به مرحله نشون میده مانند لینوکس و ویژگیش اینه که اگر خطایی باعث عدم اجرای سیستم عامل شود میشه فهمید و درصورت امکان برطرفش کرد . گزینه ی بعدی "s-" هست Single User Mode هست و فقط یکبار لازم میشه که اونو به موقعش می گم .

تنظیم Hard Disk مجازی:
ابتدا برای فعال کردن pci_ide0_master_installed عدد رویروی آن را از 0 به 1 تغییر دهید . سپس در جلوی pci_ide0_master_image داخل "" محل و نام فایل (هارد دیسک مجازی) رو بنویسید . به عنوان مثال برای من به این شکل هست:

pci_ide0_master_installed = 1
"pci_ide0_master_image = "e:\pearpc-6gib.img

تنظیم CD Rom:
ابتدا pci_ide0_slave_installed را اگر 1 نیست 1 کنید . سپس درجلوی pci_ide0_slave_image داخل "" محل و نام فایل (ISO (CD1 را بنویسید . به عنوان مثال:

pci_ide0_slave_installed = 1
"pci_ide0_slave_image = "g:\panther.iso

تنظیمات به پایان رسید !! حالا نوبت اجرای برنامه است . این را بدانید که این برنامه با Double Click هرگز باز نخواهد شد . بلکه شما باید در cmd وارد فولدری که فایل در آن قرار دارد شده و تایپ کنید: ppc ppccfg.example
سپس برنامه اجرا شده (هر وقت خواستید از Mouse در برنامه استفاده کنید F12 را بزنید و دوباره اگر خواستید از Mouse در محیط ویندوز استفاده کنید همون F12 رو بزنید) و اگر Auto را انتخاب کرده باشید به صورت خودکار از CD راه اندازی میشه . اگر هم Select گذاشته باشد گزینه ی مربوط به CDRom را انتخاب کنید . باید چندین دقیقه صبر کنید و صبر کنید تا سرانجام وارد Setup گرافیکی شوید . در آن قسمت قبل از اینکه مراحل نصب را دنبال کنید منوی Installer در بالا را کلیک کرده و سپس Start Disk Setup Tool یا گزینه ی مشابه را انتخاب کنید .

تذکر: گزینه ی Change Startup Disk برای انتخاب کردن اولین Drive برای Boot می باشد و اون رو اشتباهی انتخاب نکنید .

وقتی وارد برنامه ی پارتیشن بندی شدید بر روی گزینه ی 3.0gb ein gebusch یا 6.0gb ein gebusch کلیک کنید . برنامه ی پارتیشن بندی آن اینقدر آسان است که نیازی به توضیح ندارد اما خوب برای احتیاط یک روش از روش های موجود رو توضیح میدم .
روی Erase کلیک کنید و بعد ترجیحاً Macintosh Extended را انتخاب کنید . اگر Panther دارید (Macintosh extended (journaled رو توصیه می کنم . سپس نامی برای آن انتخاب کرده و Erase (اون بالایی رو نمیگما) رو بزنید تا عملیات انجام بشه . بعد از پایان پارتیشن بندی برنامه رو بندید و شما خود به خود به Setup باز می گردید . از اینجا به بعد اینقدر آسونه که نیاز به توضیح نداره . فقط چند تا نکته واسه سریعتر انجام شدن کار شما:
در قسمت Installation Type بر روی Customize کلیک کنید و سپس هرچی Asian Languages Support و Additional Languages Support که زبانهای زیادی هم هستن رو تیکشونو بردارید . همچنین Printer Driver هارو . اینجوری عملیات نصب شما خیلی زودتر به پایان میرسه . همچنین مرحله ی چک کردن CD ها را هم می توانید Skip کنید . (اگر در هنگام چک کردن از شما CD2 را خواست با Change Cd که در برنامه ی شبیه ساز هست فایل Iso CD2 را انتخاب کنید و دوباره که 1رو خواست به همین ترتیب .
پس از پایان مرحله ی اول نصب وقتی بر روی Restart کلیک کنید برنامه خارج میشه (و این عادیه) . بعد از اجرای دوباره ی برنامه احتمال 90 درصد پارتیشن شما Bootable نیست ! برای حل این مشکل فایل ppccfg.example رو باز کنید . برای prom_env_machargs اینبار "s-" رو انتخاب کنید . بعد از اینکه CD1 در این حالت Boot شد و شما امکان تایپ در محیط متنی رو پیدا کردید این کارها رو انجام بدید . تایپ کنید pdisk. سپس تایپ کنید e. بعد که نام Device رو پرسید تایپ کنید dev/disk0/
سپس تایپ کنید p تا جدولی از پارتیشنها رو مشاهده کنید . به شماره ی پارتیشنی که type آن Apple_HFS است و سایز دارد دقت کنید . سپس تایپ کنید r و بعد شماره ی آن را وارد کرده و بعد برای شناره ی جدید 2 رو وارد کنید . سپس w را بزنید و با y تایید کنید . بعد دو بار تایپ کنید q. یعنی بعد از یکبار تایپ q از آن قسمت خارج می شوید اما برای خروج کامل از برنامه باید دوباره q رو تایپ کنید . یعنی یکبار جلوی Command و یکبار جلوی Top Level Command . سپس تایپ کنید reboot تا از برنامه خارج شوید . دوباره ppccfg.example را باز کنید و prom_env_machargs را به "" یا "v-" تغییر دهید . pci_ide0_slave_image را هم به CD دوم تغییر دهید . (البته اینکار اگر Mac OSX شما فقط یک CD دارد لازم نیست) prom_bootmethod را هم select کنید تا بتونید پارتیشنی که Mac OSX روش نصب شده رو انتخاب کنید . برنامه رو اجرا کرده و با اون پارتیشن نصب رو ادامه بدین .

خوب ! مبارک باشه .. شما Mac OSX دارید .


برچسب‌ها: mac os ،

کتابهای انگلیسی کامپیوتری در زمینه هک ,شبکه, برنامه نویسی و....

نویسنده: محسن mohsen | جمعه 15 مرداد 1389 ساعت 09:56 ق.ظ

(Ebook - Pdf - Java) O'Reilly - J2Me In A Nutshell - Decrypted.pdf

(Ebook) - Html - Linux Configuration & Installation (Slackware).zip

(Ebook) Redhat Linux Rhce Cramsession.pdf

(Ebook.PDF).-.O'Reilly.CGI.Programming.pdf

(O'Reilly) - Core JSP.pdf

(O'Reilly) - Jakarta Struts.pdf

(O'Reilly) - Java Performance Tuning.pdf

(O'Reilly) - Learning Wireless Java .rar

(Sams 2002) - Enhydra XMLC Java Presentation Development.rar

(eBook - pdf) Solaris Kernel Tuning for Security.pdf

(eBook - pdf) Zope and MySQL.pdf

(eBook) JavaServer Pages - Examples (O'Reilly).zip

(eBook) O'Reilly Learning Perl.pdf

(eBook) Sun - Solaris 9 SysAd Guide - Advanced.pdf

(ebook - English) Advanced Linux Programming.pdf

(ebook - HTML - Python) O'Reilly - Core Python [found via ww.rar

(ebook - HTML) JBoss and PostgreSQL.rar

(ebook - PDF) JBoss Group - JBoss All Docs Subscription.zip

(ebook - PDF) JBoss Server Development with Eclipse.pdf

(ebook - chm) - Misc - Debian The Perfect Setup.chm

(ebook - pdf) Hack Proofing Linux.pdf

بقیه در ادامه مطلب..........................................................................

read more...................................................................................

 

آموزش شبکه کردن کامپیوتر

نویسنده: محسن mohsen | جمعه 8 مرداد 1389 ساعت 05:09 ب.ظ

با آمدن رایانه های جدید افراد بسیاری تمایل به خرید آنها پیدا می کنند پس از خرید یک رایانه جدید و سریعتر مدل قدیمی رایانه در گوشه ای انداخته میشود .بعضی از اشخاص از رایانه های لپ تاپ استفاده می کنند و می خواهند آن را با رایانه شخصی شبکه کنند .وصل کردن دو رایانه به هم از ساده ترین مباحث شبکه به حساب می آید .پس از ساخت شبکه علاوه بر امکان انتقال اطلاعات از این طریق شما می توانید از یک امکان لذت بخش دیگر نیز استفاده کنید . با شبکه شدن دو رایانه شما می توانید بازیهای مختلفی را تحت شبکه خانگی خودتان بازی کنید و از آن لذت ببرید .برای شبکه کردن دو رایانه شما احتیاج به سخت افزار شبکه روی هر دو سیستم و به مقدار لازم کابل شبکه دارید.بساری از مادربورد های جدید خودشان دارای پورت شبکه هستند .اما اگر مادربورد شما دارای سخت افزار شبکه نیست باید کارت شبکه را برای هر دو سیستم تهیه کنید انواع معمولی کارت های شبکه قیمت های بسیار مناسبی دارند و ... در تمام فروشگاهها نیز پیدا می شوند .به جز کارت شبکه شما باید به اندازه فاصله دو رایانه کابل شبکه خریداری کنید در موقع خرید اری کابل شبکه باید حتما به فروشنده گوشزد کنید که کابل را برای اتصال تنها دو رایانه می خواهید. این مساله باعث می شود که فروشنده برای نصب فیشهای دو سر کابل رشته های آن را به نحو خاصی که مخصوص اتصال دو رایانه است دو رایانه است مرتب کند . حتما می دانید برای شبکه کردن بیش از دو رایانه احتیاج به سخت افزارهای دیگری مثل سیستم ارتباط مرکزی یا هاب HUB نیاز می باشد .نحوه چیده شدن رشته های کابل شبکه برای اتصال به HUB و شبکه کردن بیش از دو رایانه متفاوت می باشد. پس از خرید این وسایل حالا باید شما کارتهای شبکه را روی سیستم ها نصب کنید این کارتها معمولا با استفاده از درایورهای خودشان به راحتی نصب می شوند بعد از نصب کارت های شبکه در قسمت Network Connections ویندوز شما گزینه ای با عنوان Local Area Connections اضافه می شود حالا کابل را به کارت های شبکه دو رایانه وصل کنید و هر دو رایانه را تحت ویندوز XP روشن نمایید .در این مرحله برای درست کردن شبکه روی گزینه MY Computer هر دو رایانه کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید. حالا به قسمت Computer Name بروید هر دو رایانه باید دارای Workgroup یکسانی باشند .برای یکسان کردن آنها روی گزینه Change کلیک کرده و سپس اسمی را برای Workgroup هر دو رایانه وارد نمایید.حتما دقت نمایید که Computer Name های هر دو رایانه باید متفاوت باشد . حالا روی هر دو رایانه به قسمت Network Connections بروید و روی Local Area Connections کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید و در پنجره باز شده دنبال خطی با عنوان Protocol TCP/internet بگردید این خط را انتخاب نموده و روی گزینه Properties کلیک نمایید معمولاگزینه Obtain Automatically an ip Address به عنوان پیش فرض انتخاب شده است .شما گزینه Use The Following ip Address را انتخاب کنید ، در قسمت ip Address یکی از رایانه IP را 192.168.0.1 و در رایانه دیگر 192.168.0.2 وارد نموده ، در قسمت Subnet Mask هر دو رایانه این مقدار را وارد نمایید : 255.255.255.0 حالا دیگر کار شبکه شدن رایانه ها تمام شده است هر دو رایانه را برای اطمینان مجددا راه اندازی کنید . به یاد داشته باشید که درایو ها و پوشه هایی را که می خواهید در هر رایانه روی شبکه قرار بگیرد را باید Share کنید برای این کار : روی درایو ها و پوشه ها کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید در قسمت Sharing این پنجره شما باید گزینه share this folder را انتخاب کنید .

آموزش تبدیل pdf فارسی به word برای اولین بار100درصد عملی

نویسنده: محسن mohsen | چهارشنبه 6 مرداد 1389 ساعت 07:34 ب.ظ

 تبدیل pdf  فارسی به word


خوب من این کتاب رو برای موبایل آماده کردم چون خودتون از وضع کپ برداری تو ایران آگاهید
در این کتاب با 4 روش قادر خواهید بود بیشتر از 90 درصد از pdf  های فارسی رو تبدیل به word  کنید

دانلود در ادامه مطلب....


برچسب‌ها: تبدیل pdf فارسی به word ،

نرم افزار همراه موبایل فضیلت

نویسنده: محسن mohsen | دوشنبه 4 مرداد 1389 ساعت 09:42 ق.ظ

نرم افزار همراه موبایل فضیلت
این نرم افزار شامل
متن کامل دعای توسل
متن کامل دعای کمیل
متن کامل دعای فرج
متن کامل دعای ندبه
متن کامل دعای سمات
متن کامل دعای افتتاح
متن کامل دعای جوشن کبیر
متن کامل دعای سحر
متن کامل دعای ابو حمزه ثمالی
زیارت آل یاسین
است امیدوارم
استفاده ببرید


دانلود با حجم 189کیلو بایت
pass:www.tiztaz.mihanblog.com


برچسب‌ها: نرم افزار همراه موبایل فضیلت ،

نسخه 2آموزش ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی ترجمه شده به فارسی با فرمت جاوا برای موبایل

نویسنده: محسن mohsen | یکشنبه 3 مرداد 1389 ساعت 01:31 ب.ظ

نسخه 2آموزش ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی ترجمه شده به فارسی با فرمت جاوا برای موبایل
در نسخه دوم این نرم افزار علاوه بر 504 کلمه تلفظ درست انگلیسی و3 مثال برای هر کلمه اضافه گردیده و همچنین 225 کلمه پر کاربد دیگر
54-absolutely-essential-words-504 for mobile jar خوشبختانه این امکان وجود دارد که با تکرار لغت در زمان های مناسب آن را به حافظه دائم خود بسپاریم این بسته شامل ۴۲ درس میباشد که در آن کلمات کاملا ضروری زبان انگلیسی تا حدود بسیار زیادی رفع میگردد این مجموعه بر طبق آخرین متد یادگیری زبان در دنیا توسط یک موسسه معروف و جهانی طراحی و به نگارش در آمده.. که بنده نسخه موبایل آن و همچنینی ترجمه فارسی آن را آماده کرده ام امیدوارم که مورد توجه شما قرار گیرد توضیحات انگلیسی Here’s the latest edition of a proven English vocabulary supplementary etxt for ESL and remedial English courses. Forty-two lessons each introduce twelve new words in sample sentences and short, entertaining articles. Frequent word repetition helps students master these 504 words that are basic to every educated person’s vocabulary. Self-testing exercises in fill-in-the-blanks format are a part of every lesson. توضیح : بعد از دانلود از حالت زیپ خارج کرده و آنرا درموبایل خود بریزید دانلود در ادامه مطلب.....

برچسب‌ها: نسخه 2آموزش ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی ،

آموزش ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی ترجمه شده به فارسی با فرمت جاوا برای موبایل

نویسنده: محسن mohsen | جمعه 1 مرداد 1389 ساعت 09:14 ق.ظ

آموزش ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی ترجمه شده به فارسی با فرمت جاوا برای موبایل


54-absolutely-essential-words-504 for mobile jar
خوشبختانه این امکان وجود دارد که با تکرار لغت در زمان های مناسب آن را به حافظه دائم خود بسپاریم

این بسته شامل ۴۲ درس میباشد که در آن کلمات کاملا ضروری زبان انگلیسی تا حدود بسیار زیادی رفع میگردد

این مجموعه بر طبق آخرین متد یادگیری زبان در دنیا توسط یک موسسه معروف و جهانی طراحی و به نگارش در آمده..
که بنده نسخه موبایل آن و همچنینی ترجمه فارسی آن را آماده کرده ام امیدوارم که مورد توجه شما قرار گیرد


توضیحات انگلیسی

Here’s the latest edition of a proven English vocabulary supplementary etxt for ESL and remedial

English courses. Forty-two lessons each introduce twelve new words in sample sentences and short,

entertaining articles. Frequent word repetition helps students master these 504 words that are

basic to every educated person’s vocabulary. Self-testing exercises in fill-in-the-blanks format

are a part of every lesson.


توضیح : بعد از دانلود از حالت زیپ خارج کرده و آنرا درموبایل خود بریزید
دانلود در ادامه مطلب.....


برچسب‌ها: آموزش ۵۰۴ کلمه ضروری انگلیسی ، 504 words mobile ،

♦ نویسندگان ♦

    محسن mohsen
    تعداد پست ها: 272

♦ درباره وبلاگ ♦

نمایه من

درباره من

دانلود،دانلود موزیک،دانلود فیلم،موزیك،كلیپ،عكس،نرم افزار,fun,music,registry,boot,hack,اللهم عجل لولیک الفرج

♦ موضوعات وبلاگ ♦

♦ آخرین عناوین ♦

موضوعات وبلاگ

آخرین عناوین

نوشته های من

آرشیو

پیوندها

جنبش letter4u